گوگل سندباکس 

سندباکس گوگل عبارتی است که برای شرح دلیل رتبه بسیار پایین برخی از سایت­ ها در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل به کار برده می­شود. افراد بسیار کمی از وجود این ساختار مطلع هستند، اما این ساختار به عنوان فیلتری برای الگوریتم ­های گوگل از مارس سال 2004 افزوده شده است.

گوگل-سند-باکس
گوگل-سند-باکس

وظیفه گوگل سندباکس چیست؟ این سیستم به گوگل کمک می­کند تا وب­سایت­ های بی­کیفیت را از وب­سایت ­های با کیفیت و بروز جدا کند. گوگل اعلام کرده است که نتایج SERP باید ارتباط بیشتری با موضوع مورد جستجو داشته باشند و وب­سایت­ های بروز باید نمایش داده شوند تا موتور جستجو عملکردی موفقیت­ آمیز ارائه دهد. بررسی وب­سایت­ های جدید و ارزیابی آن ها منجر به دستیابی به نتایج دقیق می­شود.

تشخیص سندباکس؟ چطور می­توانید وجود وب­سایت خود در سندباکس را تشخیص دهید؟ بسیاری از وب­سایت ­ها در دامنه­های جدید در ابتدا به سندباکس منتقل می­شوند. گوگل سایت را با بررسی لینک­ های داخلی پیدا می­کند. جستجوی نام دامنه منجر به نمایش سایت در نتایج جستجو می­شود، اما جستجوی کلیدواژه­ های موجود در سایت نتیجه ­ای در بر نخواهد داشت. گوگل همچنین علامتی مبنی بر سایت­ های دیگر مرتبط به وب­سایت شما نشان نخواهد داد.

اگر آمار بازدید سایت خود را زمانی که سایت در سندباکس گوگل است، بررسی کنید، مشاهده خواهید کرد که Googlebot وب­سایت خود را بررسی کرده و کاتالوگی از تمام صفحات شما دارد. گوگل از صفحات و محتوای صفحات شما مطلع است، اما آنها را در نتایج جستجو نمایش نمی­دهد. به عبارت دیگر، از آنجایی که وب­سایت شما جدید است، در صف بررسی قرار داده شده است.

وب­سایت من چه مدت در سندباکس گوگل باقی خواهد ماند؟ تشخیص مدت زمان باقی­ماندن در سندباکس دشوار است و به نوع کلیدواژه­های شما بستگی دارد، اما اغلب وب­سایت­ها معمولا 6 الی 8 ماه در سندباکس گوگل باقی می­مانند.

سندباکس گوگل خبر بدی نیست. اگر وب­سایت شما حاوی محتوای با کیفیتی باشد، به راحتی از سندباکس خارج شده و به رتبه موردنظر خود دست خواهد یافت. شما می­توانید از مدت زمان باقیمانده در سندباکس برای ارتقای رتبه سایت خود استفاده کنید.

همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که گوگل تنها موتور جستجوی موجود نیست. MSN نیز از جمله موتورهای جستجوی محبوب است. در حال حاضر، موتورهای جستجو از جمله MSN، Yahoo و Alta Vista فیلتر سندباکس ندارند و وب­سایت شما به سرعت در آنها ثبت شده و ترافیک وب­سایت افزایش خواهد یافت.