فرستادن دایرکت از طریق کامپیوتر 

چند وقت پیش بود که می خواستم به یکی از مشتریانم در اینستاگرام پیام خصوصی ارسال کنم. گوشی ام خراب شده بود و نمی توانستم از طریق گوشی وارد اینستاگرام شوم. خیلی دوست داشتم که اینستاگرام قابلیتی به برنامه اش اضافه می کرد تا به کمک کامپیوتر هم بتوانم پیام خصوصی بفرستم و به پیام هایی که برایم ارسال می شود پاسخ بدهم.  اگرچه آن روز  چنین قابلیتی در اینستاگرام وجود نداشت و من مجبور شدم تا درست شدن گوشی ام منتظر بمانم اما  حالا دیگر این قابلیت یک آرزو یا رویا نیست. اگر سری به نسخه تحت وب اینستاگرام بزنید متوجه منظورم می شوید. با کمی بررسی متوجه خواهید شد که ظاهر این برنامه بر روی رایانه کمی فرق کرده است و قابلیت هایی همچون ارسال پیام دایرکت از طریق وب در آن گنجانده شده است.  حالا همه افرادی که در این کره خاکی زندگی می کنند و از اینستاگرام برای برقراری ارتباط بهره می برند می توانند بر روی دسکتاپ شان پیام های دایرکت را بفرستند و بخوانند.  دیگر نیازی نیست برای پاسخ دادن و خواندن این پیام ها از صفحه نمایش کوچک گوشی استفاده کنید و خودتان را به زحمت بیندازید. در این مقاله می خواهم کمی این موضوع را بازتر کنم و بهتان بگویم چگونه می توانید از این قابلیت شگفت انگیز و البته کاربردی بر روی رایانه تان استفاده کنید. پس تا انتهای مقاله کنار من باشید.

 چگونه بر روی رایانه پیام های دایرکت اینستاگرام را باز کنیم؟

شاید فکر کنید برای استفاده از پیام های دایرکت اینستاگرام بر روی رایانه کار سخت و نفس گیری در پیش دارید. اما واقعیت این است که برای استفاده از این قابلیت کار چندان سختی در پیش ندارید. ارسال و دریافت پیام های دایرکت بر روی دسکتاپ همانند موبایل است. پس زیاد نگران این موضوع نباشید.  برای آغاز کار، سایت اینستاگرام را بر روی رایانه تان باز کنید. حالا باید به کمک نام کاربری و پسوردتان وارد سایت شوید.

همچنین بخوانید : 12 تکنیک دست اول برای افزایش فالوور اینستاگرام 

بعد از اینکه با موفقیت وارد سایت شدید،  نگاهی به گوشه سمت راست و بالای دسکتاپ بیندازید. دکمه پیام های دایرکت در این گوشه گنجانده شده است.

فرستادن-دایرکت-با-کامپیوتر
فرستادن-دایرکت-با-کامپیوتر

 اگر این دکمه را نمی بینید حتماً هنوز به آن دسترسی ندارید ( البته بعید می دانم چنین مشکلی برایتان پیش بیاید چون بیشتر کاربران ایرانی در حال حاضر از این قابلیت بر روی رایانه شان استفاده می کنند).

 در این بخش می توانید کل پیام هایی که ارسال یا دریافت کرده اید را ببینید. علاوه بر همه این ها، مثل نسخه موبایلی می توانید با دابل کلیک کردن بر روی پیام، آن را لایک کنید، تصویری برای طرف مقابل بفرستید و شروع به صحبت کنید.

حتی می توانید پستی را با دوستتان به اشتراک بگذارید، استوری های اینستاگرام را با دیگران مشترک شوید و در پیام های دایرکت تان ویدئوهای IGTV را برای دیگران بفرستید. برای اینکه همه این کارها را بکنید بر روی دکمه پیام دایرکت که زیر پست یا استوری مدنظرتان هست کلیک کنید تا بتوانید آن را با سایر افرادی که دوستشان دارید به اشتراک بگذارید.

 

 قابلیت جذاب دیگری که حالا می توانید با خیال راحت بر روی رایانه ازش استفاده کنید جستجوی افراد یا گروه هایی است که قصد دارید پستی را برایشان بفرستید.

چگونه-با-کامپیوتر-دایرکت-بفرستیم
چگونه-با-کامپیوتر-دایرکت-بفرستیم

قبلا اگر می خواستید پیامی را به صورت خصوصی برای یک نفر بفرستید مجبور بودید وارد نسخه موبایلی اینستاگرام بشوید و از طریق بخش پیام ها با او در ارتباط باشید. اما حالا با قابلیت جدیدی که اینستاگرام در نسخه تحت وب خود ارائه کرده است خیلی راحت می توانید بر روی دسکتاپ هم پیام خصوصی بفرستید.  اگر سری به اکانت هایی که فالووشان کرده اید بزنید متوجه می شوید که دکمه پیام دایرکت در کنار نامشان اضافه شده است. کافیست بر روی این دکمه کلیک کنید تا بتوانید پیامی که دوست دارید را برای طرف مقابل بفرستید.

چگونه-با-کامپیوتر-دایرکت-بفرستیم
چگونه-با-کامپیوتر-دایرکت-بفرستیم

 البته این قابلیت روی نسخه تحت وب یک سری محدودیت ها هم دارد. به عنوان مثال شما نمی توانید بر روی نسخه دسکتاپی اینستاگرام و از طریق پیام دایرکت به صورت ویدئویی با طرف مقابل حرف بزنید. برای اینکار باز هم باید دست به دامن نسخه موبایلی این شبکه اجتماعی بشوید.

 قابلیت ارسال و دریافت پیام های دایرکت اینستاگرام بر روی دسکتاپ؛ به صورت جهانی در اختیار همه کاربران قرار گرفته است و هیچ دسترسی خاصی نیاز نیست.

 حالا دیگر بدون هیچ محدودیتی در هر جای جهان که باشید با رایانه تان می توانید پیام خصوصی در اینستاگرام بفرستید یا پیام های خصوصی که از طرف دوستان تان دریافت کرده اید را بخوانید.

کسب وکارها چگونه می توانند از این قابلیت جدید به نفع خودشان استفاده کنند؟

وقتی اکانت اینستاگرامی تان را باز می کنید و با سیل عظیمی از مخاطبان که برایتان پیام خصوصی ارسال کرده اند مواجه می شوید قند توی دلتان آب می شود. بله این حس را خیلی از کسب وکارهای ایرانی هم با دل و جان احساس کرده اند.  دریافت چنین پیام هایی نشان می دهد مخاطب با برند شما درگیر شده و می خواهد اطلاعات بیشتری درباره تان کسب کند.  با اینحال چنین صحنه ای برای کسب وکارها می تواند استرس زا هم باشد چون مدیریت همه پیام های دریافتی بر روی یک اپلیکیشن موبایلی کار چندان ساده ای نیست و می تواند دردسرساز هم باشد.

با معرفی قابلیت جدیدی که در بالا بهش اشاره کردم حالا کسب وکارها می توانند با خیال راحت پیام های متعددی را ارسال و دریافت کنند و دیگر نگران مدیریت اینباکس شان نباشند.

کسب وکارها می توانند استفاده از این قابلیت را در برنامه هایشان بگنجانند  و جوانب متعدد آن را مورد بررسی قرار دهند. این آزمون و خطا به صاحبان کسب وکارها کمک می کند مفید بودن یا نبودن قابلیت ارسال و دریافت پیام خصوصی در نسخه دسکتاپی اینستاگرام را بسنجند و با چشم بازتری انتخاب کنند.

 شما هم تجربه استفاده از این قابلیت جدید را داشته اید؟ فکر می کنید این قابلیت می تواند با نسخه موبایلی اینستاگرام رقابت کند؟ خوشحال می شویم تجربه هایی که در این زمینه داشتید را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.