علت تولید محتوای رایگان برای مخاطبان

در دنیای بازاریابی افراد زیادی هستند که تلاش می کنند خودشان را به شیوه های گوناگون به مخاطبان معرفی کنند. یکی از همین شیوه ها ارائه محتوای رایگانی است که می تواند دردی را از مخاطب درمان کند. یکی از چالش ها یا بهتر بگویم سوالاتی که ذهن بازاریابان را همیشه به خود درگیر می کند این است که چرا باید اطلاعات و محتوایی که قرار است در محصولات یا خدمات مان بهش بپردازیم را به صورت رایگان در اختیار مخاطبمان بگذاریم؟ اجازه دهید این موضوع را با یک مثال ساده برایتان باز کنم، فرض کنید شما یک دیجیتال مارکتر هستید و خدمات مختلفی مثل سئو و بازاریابی ایمیلی را ارائه می کنید؛ برای اینکه خودتان را به مشتری نشان دهید یک سایت راه می اندازید و شروع به نوشتن می کنید. در این میان ممکن است با خودتان بگویید چرا باید مطالبی که می توانم با دریافت پول از مشتری بهش بگویم را به صورت رایگان در اختیارش بگذارم؟ برای خیلی ها گذاشتن آموزش های رایگانی که به صنعت شان مربوط است کاری عبث و چه بسا احمقانه جلوه می کند. اما اگر در ادامه با ما همراه باشید بهتان نشان می دهم که تولید محتوای رایگان نه تنها اتلاف وقت نیست بلکه می تواند به تولید سرنخ و افزایش فروش هم کمک بکند.

آموزش-تولید-محتوا

 

مزایای تولید محتوای رایگان چیست؟

زمانی که صحبت از بازاریابی درونگرا به میان می آید دیگر بیان این که چرا باید محتوای رایگان تولید کنم بی معنا خواهد بود.  در ادامه مزایایی که ارائه محتوای رایگان می تواند برایتان به همراه داشته باشد را بیان می کنم.

محتوای رایگان به ساخت اعتماد کمک می کند:

استفاده از محتوای رایگان چه به شکل پست وبلاگی باشد و چه کتاب الکترونیکی، وبینار یا ویدئو، می تواند اعتماد افراد به برندتان را بیشتر کند و به کسب اعتبار کمک نماید. وقتی محتوای ارزشمند و با کیفیت تولید می کنید به مشتریان تان نشان می دهید در حوزه کاری خود رهبر فکری هستید و می توانید محصولات و خدمات ارزشمندی هم ارائه کنید. در این میان اگر محتوای تولید شده آموزشی باشد و کمک کند مشکلی از مشکلات کاربر حل شود راحت تر اعتمادش را جلب می کند و بهتر می تواند درباره خرید محصولات یا خدمات تان تصمیم گیری کند.

محتوای رایگان به جذب مشتری و مشتری بالقوه منجر می شود:

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر کاربر محتوای ارزشمند شما را بیابد و از آن استفاده کند چه اتفاقی می افتد؟ خوب ممکن است به مشتری تبدیل شود و از محصولات یا خدمات تان هم بازدید کند. این موضوع به تنهایی بسیار مفید خواهد بود چون با یک سری کارهای ارزان و مقرون به صرفه می توان مشتری به دست آورد. در دنیایی که همه هزینه های زیادی را صرف تبلیغات مختلف می کنند شما می توانید با بازاریابی محتوایی به صورت رایگان یا با هزینه اندک به طیف عظیمی از مشتریان بالقوه دست پیدا کنید و پرورششان دهید. همه این ها در کنار هم قرار می گیرند تا کمک تان کنند مشتریان وفادار و راضی بسازید و از این موقعیت به بهترین شکل ممکن بهره ببرید.

محتوای رایگان به جذب ترافیک هم کمک می کند:

خوب با شنیدن این جمله نباید زیاد متعجب شوید. همه ما خیلی خوب می دانیم که تولید محتوا بهترین روش برای دیده شدن در دنیای آنلاین است و می تواند ترافیک زیادی برای سایت مان به همراه داشته باشد. سئو یکی از روش هایی است که به دیده شدن محتوا کمک می کند. اگر بتوانید متن سئو شده خوبی بنویسید قادر خواهید بود خودتان را در موتورهای جستجو نشان دهید و با همین روش ترافیک طبیعی تان را بیشتر کنید. علاوه بر همه این مواردی که گفتم تبلیع محتوا در رسانه های اجتماعی هم ترافیک ارجاعی را بیشتر می کند و در نهایت به افزایش دیده شدن و شناخته شدنتان می انجامد.

 

این مقاله رو از دست نده: آموزش گام به گام تولید محتوا

 

 محتوای رایگان به تولید سرنخ های با کیفیت کمک می کند:

شاید یکی از بزرگ ترین مزایایی که تولید محتوا می تواند برایتان به ارمغان بیاورد همین باشد. زمانی که محتوا می نویسید مخاطبانی به سراغتان می آیند. هر چقدر تعداد افرادی که محتوا را می خوانند بیشتر باشد کسب وکار شما بیشتر دیده می شود و بیشتر می فروشد. در چنین شرایطی است که می توانید سرنخ های با کیفیتی داشته باشید و به کمک سایر روش های بازاریابی این سرنخ ها را گام به گام به سمت مشتری شدن سوق بدهید.

محتوای رایگان باعث خوشحالی مشتریان می شود:

زمانی که محتوای تولید شده شما به درد کاربر بخورد و مشکلاتش را حل کند او را شاد و خوشحال می کند. شاید باور نکنید اما راضی سازی مشتری و خوشحال کردن او یکی از موضوعات مهمی است که بازاریابان بزرگ جهان به دنبالش هستند و از روش های متعددی برای راضی کردن مخاطبان استفاده می کنند. در این شرایط مخاطب به جای اینکه چشم بسته و کورکورانه خرید کند با چشم باز محصولات و خدمات تان را می شناسد، درباره شان اطلاعات کسب می کند و راحت تر می تواند مفید بودنشان را درک کند. همه این ها باعث می شود سرنخ در آینده به مشتری و مشتری تکراری تبدیل شود.

 

سخن نهایی:

 خوب همانطور که مشاهده کردید ارائه اطلاعات رایگان درباره خدمات یا محصولاتی که ارائه می کنید افراد را برای پرداخت پول آماده می کند. پس سعی کنید با یک برنامه ریزی درست و حساب شده محتوای رایگان و ارزشمند تولید کنید، مخاطب را خوشحال نمایید و در نهایت حس اعتماد را در دلشان شعله ور کنید. همه این ها در کنار هم کمک تان می کنند برند بهتری داشته باشید و راحت تر بفروشید.