علت اهمیت داشتن موشن گرافیک

یکی از زیر مجموعه های طراحی و گرافیک که امروزه شاهد پیشرفت چشمگیر آن هستیم، موشن گرافیک هست…

از اون جایی که تکنولوژی روز به روز پیشرفته تر میشه، تمامی عرصه های مرتبط با اون هم روند رو به پیشرفتی دارند  و باید گفت که موشن گرافیک هم از این قاعده مستثنی نیست و روز به روز با بیشرفت تکنولوژی، پیشرفت میکنه  و امکانات و قابلیت های جدیدی به اون اضافه میشه؛ پس از اهمیت موشن گرافیک قافل نشید….

قطعا سکانس هایی دیدید که از جلوه های ویژه استفاده میکنند و بدون وجود موشن گرافیک تقریبا ساخت این تصاویر غیرممکن خواهد بود؛به همین دلیل اکثر فیلم سازان به دنبال طراحان خلاق و حرفه ای موشن گرافیک هستند تا اونها تصاویری خلاق و واقعی رو خلق کنن که باورش برای مخاظب سخت و غیر قابل باور باشه…

موشن-گرافیک
موشن-گرافیک

 

دلیل اهمیت داشتن موشن گرافیک برای تبلیغات

خیلی وقته که از روزهای ابتدایی استفاده از موشن گرافیک در فیلم سازی و تبلیغات میگذره و در باره میتوان گفت که موشن گرافیک یکی از عرصه های با قدمت تبلیغات است.از اون جایی که امروزه تکنولوژی هم سرعت زیادی داره و هم غالبا باعث راحتی در استفاده از محصولاتش میشه، امروزه شاهد کاهش محدودیت ها برای استفاده از امکانات موشن گرافیک هستیم و شاید با کمی اغراق گفت که همه  شرکت ها باید از موشن گرافیک استفاده کنن.

اگر قصد این را دارید که تبلیغات شما متفاوت از سایر رقبایتان باشد و لوگو و اسم برندتان و… با زیبایی و جذابیت هرچه تمام تر همراه با موسیقی زیبا مخاطب را به سوی شما بکشاند، چه من و چه افراد متخصص در زمینه به شما پیشنهاد میکنیم که از اهمیت و کاربرد موشن گرافیک قافل نشوید. اما شاید با خود فکر کنید این کارها و طراحی ها بسیار وقتگیر و یا اینکه غیر ممکن باشد، اما نگران نباشید، چرا که در دنیای امروز هیچ چیز غیر ممکن نیست و شما میتوانید یا خود تبلیغات  موشن گرافیک را طراحی کنید و یا اینکه به شرکت ها و آژانس های تبلیغاتی که از تخصص در زمینه برخوردارند، بسپارید تا از این طریق تبلیغاتی جذاب و منحصر بفردی داشته باشید و تاثیر اون رو، روی مخاطبین خود ببینید.

 

کاربرد موشن گرافیک در مباحث آموزشی

موشن-گرافیک
موشن-گرافیک

امروزه شاهد کارایی موشن گرافیک در فعالیت های آموزشی هستیم. به عنوان مثال ممکن است دانش آموزانی نتوانند در طول آموزش دادن معلم به مباحث مطرح شده توجه کافی رو داشته باشن که میتوان بوسیله موشن گرافیک کاملا ذهن و تمرکز اونها رو به مباحث آموزشی درگیر کرد وتوجه اونها رو به فضای آموزشی برگرداند. علاوه بر این معلمان میتونند با مشارکت دادن دانش آموزان در تولید مباحث درسی توسط موشن گرافیک، هم باعث انتقال راحت تر مباحث آموزشی به دانش آموزان می شود و همچنین این دانش آموزان به درس علاقه مند می شوند.

 

سخن نهایی: 

نا گفته نماند مزایای استفاده از موشن گرافیک فقط محدود به بحث تبلیغات و آموزش نمی شود. شما میتوانید بوسیله موشن گرافیک توجه مخاطب را به خود جلب کنید و حجم زیادی از مطالب را در کوتاه ترین زمان به بهترین شکل ممکن   به مخاطب خود انتقال دهید. علاوه بر این، موشن گرافیک بر روی قوه تخیل مخاطب تاثیر گذاشته و تا مدت ها داخل ذهن او باقی می ماند که این امتیاز مهمی بشمار می آید.